Početna strana > Hronika > Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno protiv Salcburga u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona

utorak, 21. avgust 2018.

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su bez golova sa Salcburgom u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona. Austrijski šampion imao više loptu u svom posedu, Zvezda imala bolje prilike. Odluka o učesniku Lige šampiona pašće u revanš meču, koji je na programu sledeće srede. Crvena zvezda - Salcburg 0:0.

Tok utakmice:

22.52 – Kraj meča, Zvezda – Salcburg 0:0.

22.49 – Istekao je 90. minut, igraće se još tri minuta nadoknade vremena.

22.48 – Još jedna dobra prilika za Zvezdu u finišu meča. Ponovo su crveno-beli napravili šansu posle kornera, Simić je šutirao, Stanković odbranio.

22.38 – Poslednja izmena u crveno-belim timu, umesto Stojiljkovića u igri je Dušan Jovančić.

22.28 – Dve velike prilike za Zvezdu u 70. minutu. Prvo je Degenek, posle kornera, šutirao glavom, Stanković intervenisao sa gol linije, da bi u nasztavku akcije Stojiljković šutirao preko gola.

22.18 – Druga izmena u timu Zvezde – umesto kafua u igri je Veljko Simić.

22.07 – Najbolja prilika na meču za Zvezdu u 49. minutu. Ben je šutirao sa 20-ak metara, lopšta odlazi tik pored Salcburgovog gola.

22.03 – Nastavljen je meč. Dve izmene u poluvremenu, Babić je u igri umesto Savića, dok je na rugoj strani Šlager zamenio Junuzovića.

21.47 – Poluvreme bez golova.

21.35 – Uglavnom se igra odvija između dva šesnaesterca. Salcburg ima više loptu u svom posedu, dok Zvezda svoju šansu traži iz kontranapada. Ipak, za sada su golmani bez posla.

21.13 – Miran početak utakmice, bez prilika pred oba gola.

21.01 – Počeo je meč.

20.45 – Ovako izgleda stadion "Rajko Mitić" uoči početka utakmice sa Salcburgom.

20.30 – Utakmica se igra pred praznim tribinama stadiona "Rajko Mitić", a glavni sudija je Italijan Danijele Orsato.

20.10 – Za Zvezdu će večeras debitovati Brazilac Žonatan Kafu, dok u timu nema Holanđanina Ebesilija zbog povrede.

20.00 – Poznati su sastavi dve ekipe:

Sastavi timova

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Degenek, Rodić, Jovičić, Krstičić, Kafu, Ben, Radonjić i Stojiljković;

Salcburg: Stanković, Lajner, Ramaljo, Pongračić, Ulmer, Samaseku, Volf, Hajdara, Junuzović, Jabo i Dabur.

Crvenoj zvezdi malo nedostaje do plasman u grupnu fazu Lige šampiona, a poslednja prepreka za ulazak u elitno Uefino takmičenje je austrijski Salcburg.

Zvezda prvi meč igra na domaćem terenu, ali bez prisustva publike, pošto je Uefa kaznila srpskog šampiona zbog ponašanja navijača na prethodnim mečevima.

Ipak, ako se uzme u obzir igra i rezultati ekipe u prethodnim mečevima, izabranici Vladana Milojevića imaju čemu da se nadaju. Salcburg je jak protivnik, prošle sezone stigao je do polufinala Lige Evrope, a ove godine žele povratak u elitu.

Duel na stadionu "Rajko Mitić" samo je prvo poluvreme, pošto se naredne sedmice igra revanš u Austriji.